BZB784-C5V1,115
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BZB784-C5V1,115
  • 1
Zz - Zener Impedance : 60 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : - 0.5 mV/K
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 65 C
Pd - Power Dissipation : 350 mW
Package / Case : SOT-323-3
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Dual
Vz - Zener Voltage : 5.1 V
Zener Current : 2 uA
Test Current : 5 mA
Voltage Tolerance : 5 %