SZMMSZ6V2T1G
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
SZMMSZ6V2T1G
  • 1
Zz - Zener Impedance : 150 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : -
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 500 mW
Package / Case : SOD-123-2
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Series : MMSZ6V2
Zener Current : 3 uA
Vz - Zener Voltage : 6.2 V
Voltage Tolerance : 5 %
Manufacturer : onsemi
Description : Zener Diodes ZEN REG 0.5W 6.2V