BZX84J-B4V7,115
Product Categories
SHENZHEN ECER NETWORK TECHNOLOGY CO.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BZX84J-B4V7,115
  • 1
Zz - Zener Impedance : 80 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : 0.2 mV/K
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 550 mW
Package / Case : SOD-323
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Single
Vz - Zener Voltage : 4.79 V
Zener Current : 3 uA
Test Current : 5 mA
Voltage Tolerance : 2 %
Manufacturer : Nexperia
Description : Zener Diodes Diode Zener Single 4.7V 2% 550mW 2-Pin